Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Пам'ятка для читачів

Дата: 13 березня 2018 о 12:48

Дорогий друже!

Держава витрачає багато коштів для того, щоб ти мав підручник. Тож нагадуємо про Єдині вимоги до учнів щодо використання та збереження підручників:

1. Учні зобов'язані дбайливо ставитись до підручників і книг як бібліотечних так і власних.

2. При отриманні підручників з бібліотеки слід переглянути їх і при виявленні дефектів повідомити бібліотекаря; якщо підручник має незначні пошкодження, відремонтувати його.

3. Якщо учень втратив чи пошкодив підручник, він повинен повернути до бібліотеки такий само або замінити його іншим, який бібліотекар визначить рівноцінним за змістом і вартістю.

4. До учнів, які недбайливо ставитимуться до підручників, застосовувати заходи громадського впливу.

Стан підручників під час оглядів і конкурсів, а також при отриманні з бібліотеки оцінювати таким чином:

• 10-12 балів - "Відмінно" - підручником користувались, ушкоджень, брудних місць та креслень немає.

• 7-9 балів - "Добре" - стан добрий, але є незначні ушкодження, забруднення та інше.

• 4-6 балів - "Задовільно" - підручник має суттєві пошкодження, багато брудних місць, але придатний для використання.

• 1-3 бали - "Незадовільно" - підручник у незадовільному стані, має суттєві пошкодження, непридатний до використання.

Корисно знати кожному

Книга складається з друкованих аркушів. Друкований аркуш входить до складу книги у вигляді зошита, що має 16 або 32 сторінки.

Всередині книги крім сторінок тексту, є титул, а в окремих випадках – і шмуцтитул. І фронтиспис.

На титулі (титульній сторінці) вміщують назву книги, прізвище автора, художника, назва видавництва, місце і рік видання, вказують для кого вона призначена. Титул є також першою сторінкою книги. На звороті титулу друкують анотацію – короткий зміст книги.

Шмуцтитул. Називають окремий аркуш в книзі з назвою частини або розділу. Інколи шмуцтитул розміщують у верхній частині сторінки тексту даного розділу (частини).

Фронтиспис – це малюнок, розташований поруч з титулом, на лівій сторінці. Він відображає характер усієї книги або є ілюстрацією до найважливішого епізоду. Це може бути також і портрет автора або головного героя твору.

Кожна окрема сторінка може містити колонцифру. колонлінійку, колонтитул, сигнатуру і норму.

Колонцифри – порядкова нумерація сторінок книг. Цифри нумерації можуть міститися зверху або знизу сторінки, посередині або збоку.

Колонлінійка – є лінійкою того чи іншого малюнка. Вона частіше буває звершу сторінки.

Колонтитули – це рядки тексту, розміщені зверху полоси, з назвами, приміром: на парній сторінці – назвами частин книги, а на непарній – її розділів.

Сигнатурою називають порядковий номер друкованого аркуша книги; розміщують її в нижньому внутрішньому куті першої сторінки кожного аркуша книги і повторюють з зірочкою на третій сторінці аркуша.

Норма – скорочена назва книги або прізвище її автора. Її вміщують на першій сторінці аркуша, біля сигнатури.

Як берегти книгу

1. Не можна брати книгу брудними руками. Коли сідаєте читати, погляньте на свої руки, чи чисті вони? Подивіться на стіл - чистий він, сухий?

2. Дехто перед тим, як перегорнути сторінку, обов'язково лизне палець. Робити так не слід, бо від цього псуються сторінки, забруднюються аркуші. Брати в руки книгу неприємно і небезпечно. Отож, потрібно думати не лише про здоров'я книги, але й про своє власне.

3. Перегортати сторінки можна лише за верхній куточок. Якщо перегортати за нижній, то швидко зітруться цифри, які позначають номери сторінок.

4. Класти в книгу олівець чи ручку теж не треба. Від цього псується обкладинка. Краще користуватися закладкою.

5. Носити книги бажано в папці.

6. Дехто з вас читає книгу під час їди. Оце вже зовсім неприпустимо. Обов'язково залишите пляму, зіпсуєте книгу.

Запам'ятайте, будь ласка:

1. Сидіти потрібно лише прямо, не горбитися, бо виростите сутулими. Це негарно і погано для здоров'я. Лежачи теж не читайте, бо від цього псується зір.

2. Книга повинна бути добре освітленою. Потрібно, щоб світло падало зверху або з лівої сторони. При слабкому освітленні ваші очі швидко втомлюються. Не забувайте, що їм потрібно давати перепочити.

3. Дуже важливо тримати книгу на відстані не менше 30см від очей. Варто відміряти лінійкою 30 см і запам'ятати цю відстань. Якщо ви будете стежити за цим, згодом це стане звичкою. Дотримуючись цих простих правил, ви значно продовжите життя вашому найкращому другові - книзі, і зовсім не нашкодите своєму здоров'ю.

Як читати журнал

1. Журнал починай читати з обкладинки, на ній виділяють усі написи.

2. Зверни увагу на номер журналу. Рік видання, хто і де видає журнал.

3. Прочитай для кого призначений журнал.

4. Потім розглядай кожну сторінку, прочитуй її до кінця.

5. Якщо зустрів незнайомі слова, звернись до словників, енциклопедій, довідників.

6. Про прочитане розповідай своїм друзям, обмінюйсь думками з ними.

7. Подумай, як і де ти можеш використати знання, одержані з журналу.

Як читати газети

1. Читай газету кожен день. Газета допоможе тобі дізнатися про найважливіші події, що відбуваються в світі, про життя і справи твоїх ровесників, які живуть у нашій країні і за кордоном.

2. Починай читання газети з перегляду заголовків усіх статей. Це допоможе тобі вибрати потрібний важливий і цікавий для тебе матеріал.

3. Читай кожну статтю уважно, визначаючи, що головне в ній і чому вона вчить.

4. Звертай увагу на незрозумілі слова. Їх пояснення знайдеш у словнику.

5. Візьми книгу про те, що особливо зацікавило тебе при читанні газети.

Вкладення

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.